Meteorologia Lajda Porja thote se fillimi i kesaj jave do te kete mot te ngrohte dhe te kthjellet.Temperaturat do te shkojne deri ne 34 gradë.Ndersa pas dites se enjte pritet qe temperaturat te ulen.

Ndersa ne diten e premte metereologja parashikon te kete reshje shiu duke pasur dhe mot te paqendrueshem me rebeshe shiu.,Por pas te premtes dhe te shtunes me shi e diela do te risjllen perseri ditet e ngrohta. Dhe me diell.

Ndersa mengjese do te jene te ftohte ndaj duhet te jeni te kujdesshem.